Hakkımızda

Tosya Dış Ticaret 2003 yılında Graziella MarianAydın tarafından kurulmuştur. Sektörde geniş rekabete rağmen, dürüstlük, titizlik ve çalışkanlığı ile Türkiye’nin birçok ilinde aynı prensipleri ilke edinmiş müşteri hizmetlerini, bayi ve servis ağını oluşturmuştur. Almanya’nın Stuttgart kentinde üretilen Columbus marka temizlik makineleri, Türkiye distribütörlüğünü üstlenmesindeki en önemli etken, Columbus ürünlerinin avrupanın ve dünyanın birçok ülkesinde bilinen kalitesi ve kullanıcı memnuniyetinin ön planda tutulması olmuştur. Bu özellikleri ile Columbus ürünleri, Türkiye’de de kısa süre içerisinde kullanıcıları tarafından benimsenmiş ve güvenilir bir marka olduğu anlaşılmıştır. 

Tosya, müşterilerine kaliteli hizmet verdiğini belgelemek için Sanayi ve Ticaret Bakanlığından onaylanmış Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi ve Garanti Belgelerine sahiptir.

Columbus Tarihçesi

  • 1926- Girişimci Gustav Staehle, 1926’da ilk vakumlu zemin cilalama makinesini geliştirmiştir. Ekonomik bir temizlik makinesi amacı taşıyan ürün, yeni keşif ve bilinmeyen bölgelere giriş olarak nitelendirilmiş ve bu mantıkla “Columbus” markası oluşmuştur. Ahşap zeminin çok yaygın olduğu bu dönemlerde, Columbus kısa süre içerisinde, dünya pazarlarında kendini kanıtlamış ve 1930’lu yıllarda 700 makine pazarlamıştır.
  • 1952- Columbus, endüstriyel temizlik makineleri sektöründe, kendisini kanıtlamış bir marka olarak ön plana çıkar.
  • 1960- PVC zemin kaplamaları için özel parlatma, yıkama ve vakum makineleri üretilir.
  • 1976 – Cilalama ve temizleme makinesi üretimine, 1976 yılında ilk genel temizlik makinesi üretimi eklenir ve o yılın tasarım ödülüne layık görülür. Yeni Columbus temizlik makinesi iç ve dış piyasalarda kısa süre içerisinde geniş bir pazara hakim olur.
  • 1992- Columbus; İberica, İspanya’da kurulur.
  • 1999- Columbus İtalya kurulur.
  • 2001- Columbus Avusturya kurulur.
  • 110 personeli ile firma G.Staehle GmbH & Co Almanya’nın Stuttgart şehrinde kaliteyi ve hizmeti ilke edinmiş ve bu anlayış içerisinde temizlik makineleri üretimini sürdürmektedir. 70 ayrı ülkede pazarlanan Columbus ürünlerinin temelinde, daime müşteri taleplerine yönelik üretmek, yaratıcılık ve kalite bulunmaktadır.